Top 5 největších firem na světě v roce 2020

Top 5 největších firem na světe podle tržní kapitalizace v roce 2020. Jaké jsou největší firmy na světe podle tržní kapitalizace a hodnoty jejich akcií.

Microsoft – USA

Microsoft Corporation vyvíjí a podporuje software, služby, zařízení a řešení po celém světě.  Má strategické partnerství se společnostmi Humana Inc., Nokia, Telkomsel, Swiss Re a Kubota Corporation. Společnost byla založena v roce 1975 a má sídlo v Redmondu ve Washingtonu.

Přejděte na detail akcie Microsoft

Apple – USA

Společnost Apple Inc. navrhuje, vyrábí smartphony, osobní počítače, tablety. Rovněž prodává různé související služby. Společnost nabízí iPhone, řadu chytrých telefonů; Mac, řada osobních počítačů; iPad,domácí a příslušenství zahrnující AirPods, Apple TV, Apple Watch, Beats produkty, HomePod, iPod touch a další. Společnost Apple Inc. byla založena v roce 1977 a sídlí v Cupertinu v Kalifornii.

Přejděte na detail akcie Apple

Amazon – USA

Amazon.com, Inc. se zabývá maloobchodním prodejem spotřebního zboží a předplatným na mezinárodní úrovni. Kromě toho nabízí Amazon Prime přístup ke streamování filmů a televizních epizod; a další služby. Společnost byla založena v roce 1994 a má sídlo v Seattlu ve Washingtonu.

Přejděte na detail akcie Amazon

Google (Alphabet) – USA

Alphabet Inc. poskytuje online reklamní služby. Nabízí služby v oblasti výkonu a reklamy nabízí produkty Android, Chrome, Google Cloud, Mapy Google, Google Play vyhledávání a YouTube. Nabízí také digitální obsah, cloudové služb. Alphabet Inc. byla založena v roce 1998 a sídlí v Mountain View v Kalifornii

Přejděte na detail akcie Google

 

Facebook  – USA

Mezi produkty společnosti patří Facebook, který lidem umožňuje vzájemné spojení, sdílení, objevování a komunikaci na mobilních zařízeních a osobních počítačích. Instagram, komunita pro sdílení fotografií. Messenger, aplikace pro zasílání zpráv. WhatsApp, aplikace pro zasílání zpráv. Společnost Facebook, Inc. byla založena v roce 2004 a sídlí v Menlo Park v Kalifornii.

Přejděte na detail akcie Facebook

Read More