Finanční páka

Home » Finanční páka
Výhody Plus500 obchodní platformy: Demo účet Zdarma  
4.8
Varování před riziky
U 77% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Broker Plus500 byl založen již v roce 2008. Společnost je také veřejně obchodována na Londýnské burze cenných papírů (LSE: PLUS) a je součástí indexu FTSE 250. Plus500 je tak důvěryhodný online broker, navíc je regulovaný úřady nejvyšší úrovně jako CYSEC a FCA v UK. Webtrader Plus500 je snadno použitelná platforma s mobilní aplikací, dostupná i na webu.

Jednou z hlavních výhod obchodování na devizovém trhu je pákový efekt. Po přečtení předchozí kapitoly si možná říkáte, že musím mít 100 000 eur, abych vydělal 10 dolarů za pip? To se mi nezdá, že by to stálo za námahu. Zde je však jeden z velkých rozdílů mezi Forexem a ostatními finančními trhy a jedním slovem je to pákový efekt. Pákový efekt se někdy označuje jako maržový účet a ty jsou na devizovém trhu velmi rozšířené.

Co je to tedy pákový efekt?

Pákový efekt je možnost obchodovat v částkách, které jsou vyšší než váš celkový držený vklad.

Například můžete mít vklad ve výši 5 000 USD a můžete obchodovat s částkami ve výši 150 000 USD! Nabízená finanční maximální páka je dnes 30:1, což znamená, že můžete obchodovat až s 30 násobkem hodnoty svého vlastního kapitálu.

Možná se nyní ptáte, jak je to možné; v dnešní době není nic zadarmo; no, měli byste pravdu. Čím větší pákový efekt obchodník používá, tím větší je jeho schopnost vydělávat, ale také tím větší je jeho riziko. To je dvousečná zbraň. Počáteční vklad, který obchodník vloží, slouží jako zástava za drženou pozici. Je třeba poznamenat, že obchodníci nemusí využívat pákový efekt nabízený brokerem, mohou nevyužít žádnou jeho část nebo celý rozhodnutí je
na obchodníkovi.

Udělejme si další příklad

V tomto případě může obchodník držet obchody až do výše 30násobku svého vkladu, což by v tomto případě bylo 150 000 USD. Řekněme, že obchodník vložil 5 000 USD (jak jsme již zmínili, nabízíme pákový efekt 30:1), pro usnadnění použijme příklad pákového efektu 30:1; v tomto případě může obchodník držet obchody až do výše 30násobku svého vkladu, což by v tomto případě bylo 150 000 USD.

Pokud by se obchodník domníval, že americký dolar vůči japonskému jenu klesne, hledal by možnost prodeje USD/JPY nebo obchodování na bidu. Podívejme se na kurzy uvedené dříve:

Srovnání brokerů, trading, tipy pro obchodování
© Copyright 2023 WebTrader.cz 🟢
Powered by WordPress | Mercury Theme