Home » Akcie - CFD

Srovnání brokerů pro Obchodování CFD akcií

CFD (Contracts for Difference) je finanční nástroj, který umožňuje obchodovat na rozdíl od změny ceny určitého aktiva. Obchodování CFD akcií na finanční páku znamená, že investoři mohou ovládat mnohem větší objemy akcií, než jsou schopni financovat, tedy mohou začít již s malým kapitálem od desítek dolarů.

Toho je dosaženo prostřednictvím smlouvy mezi klientem a makléřem a nevyužívá se tak služeb žádné akciové burzy. Obchodování s CFD nabízí několik hlavních výhod, které v posledním desetiletí zvýšily obrovskou popularitu těchto nástrojů.

Výhody obchodování CFD akcií na finanční páku zahrnují:

  1. Vyšší potenciální výnos: Obchodování na finanční páku může umožnit obchodníkům zvýšit své potenciální zisky mnohonásobně.
  2. Flexibilita: CFD akcie lze obchodovat v reálném čase po celý den, což poskytuje obchodníkům velkou flexibilitu.
  3. Spekulace na pokles (shortování): Obchodování CFD akcií na finanční páku umožňuje investorům i krátkodobé spekulace na pokles, což znamená, že mohou participovat i na pokles trhu.

Nevýhody obchodování CFD akcií na finanční páku zahrnují:

  1. Vyšší riziko: S finanční pákou je riziko větší, takže obchodníci mohou rychle ztratit své peníze, pokud se trh pohne proti nim.
  2. Potenciálně vysoké náklady: Obchodování CFD akcií na finanční páku může být velmi nákladné vzhledem k nákladům na udržování pozice otevřené a poplatkům spojeným s obchodováním.
  3. Příliš rychlé tempo obchodování: Někteří obchodníci se mohou stát příliš posedlí rychlým tempem obchodování a mohou také riskovat příliš mnoho peněz.

Srovnání brokerů pro obchodování CFD akcií závisí na mnoha faktorech, jako jsou náklady, výběr akcií a dostupnost technických nástrojů a analýz. Je důležité vybrat si spolehlivého brokera s dobrými recenzemi a ujistit se, že jejich nabídka odpovídá vašim cílům a potřebám.

Kde obchodovat


Demo účet zdarma
Upozornění na ceny formou SMS!
Aplikace v češtině

4.3
Varování před riziky
U 77% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.
Broker Plus500 byl založen již v roce 2008. Společnost je také veřejně obchodována na Londýnské burze cenných papírů (LSE: PLUS) a je součástí indexu FTSE 250. Plus500 je tak důvěryhodný online broker, navíc je regulovaný úřady nejvyšší úrovně jako CYSEC a FCA v UK. Webtrader Plus500 je snadno použitelná platforma s mobilní aplikací, dostupná i na webu.